Čo vidieť na Malte? 3 najkrajšie miesta, ktoré sa oplatí navštíviť.

čo vidieť na malte

Čo vidieť na Malte, ak tu trávite svoju letnú dovolenku? Toto sú moje 3 obľúbené miesta, ktoré mi absolútne učarovali a oplatia sa navštíviť.

1. Valletta – hlavné mesto Malty, ktoré vás dostane svojou krásnou architektúrou a skvelým jedlom.

Čo navštíviť vo Vallette:

Nenechajte si ujsť Barrakka Gardens – zelenú oázu uprostred rozhorúčeného mesta. Príjemne si oddýchnete a za záhradou sa vám otvoria nádherné výhľady na more.

Extra tip: Ak radi nakupujete, vo Vallette si prídete na svoje. V centre mesta je mnoho známych obchodov i obchody lokálnych dizajnérov.

2. Birgu & The Three Cities – Birgu a zóna troch miest na pobreží sú rovnako krásne ako Valletta, avšak oveľa pokojnejšie.

Čo navštíviť v Birgu & The Three Cities:

Pri návšteve týchto mestečiek som nenavštívila žiadne múzeum či park, učarovali mi však ešte viac ako Valletta. Sú rovnako krásne, no pohybuje sa tam menej ľudí a tak si úžasnú atmosféru môžete užiť plnými dúškami – a vaše fotky budú tiež vyzerať lepšie bez davov turistov 🙂 

Extra tip: Ja som Vallettu a Birgu navštívila v jeden deň, medzi mestami sme sa prepravili malou loďkou v rámci mestskej dopravy. Lístok stál len 2 eurá a bol to úžasný zážitok.

3. Popeye Village – malá zátoka, ktorá vás príjemne schladí a pripomenie vám detstvo s Pepkom Námorníkom.

Čo navštíviť v Popeye Village:

Vedeli ste, že “Popeye” znamená Pepek Námorník? V roku 1980 sa tu natáčal muzikál a dnes je Popeye Village jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií. Ja som exkurziu o natáčaní neabsolvovala, no pohľad na krásne farebné domčeky a kúpanie v zátoke som si naozaj užila.

Extra tip: V blízkosti Popeye Village sa nachádza Għajn Tuffieħa, ktorá je jednou z mála piesočných pláží na Malte. Má krásne výhľady a pieskovú pláž , no v auguste to bola najpreplnejšia pláž, akú som kedy zažila. Zátoku pri Popeye Village som si užila oveľa viac.

Enjoy your trip! 🙂

Alexandra Pilečková
Študenti o mne hovoria, že som trpezlivá a mám vynikajúci spôsob výučby. Ja o sebe hovorím, že robím, čo milujem a robím to najlepšie, ako viem.

Úvod do anglickej gramatiky
pre začiatočníkov I Ebook zdarma

Prehľadný ebook pre začiatočníkov, ktorí sa boja anglickej konverzácie. Vysvetlím vám ako používať slovesá, skladať slovosled aj tvoriť otázky. Okrem ebooku získate tipy pre vašu angličtinu 1x do mesiaca.