Ako si jednoducho precvičiť angličtinu? Vyskúšajte týchto 5 aktivít pre samoukov

Ako si precvičiť angličtinu

Ak patríte medzi tých, ktorí majú radi jedlo alebo jógu a zároveň si chcete jednoducho precvičiť angličtinu, ste na správnom mieste. V dnešnom článku nájdete praktické tipy na aktivity, ktoré ľahko zaradíte do svojho dňa a ktoré vám pomôžu precvičiť si angličtinu zábavným a uvoľneným spôsobom. Som si istá, že vás budú baviť rovnako ako mňa a mojich študentov.

Skúste nákup potravín po anglicky

Napíšte si nákupný zoznam potravín po anglicky a naklikajte si produkty na stránke online supermarketu. Prezrite si rôzne typy produktov, akcie, objem či cenu. Všímajte si detaily – chcete radšej zrná alebo mletú kávu?

Ako si precvičíte angličtinu:

Precvičíte výslovnosť anglických čísel, zoznámite sa s frázami na nakupovanie ako “add” alebo “your trolley” a naučíte sa veľa anglických slovíčok príjemným a jednoduchým spôsobom. Mojimi obľúbenými potravinami je supermarket ASDA, kde som chodila nakupovať v Škótsku.

Načerpajte inšpiráciu pre váš domov

Tentokrát si napíšte anglický nákupný zoznam vecí, ktoré by sa vám zišli do domácnosti alebo kancelárie. Prezrite si rôzne rozmery, farby, materiály či DIY návody. 

Ako si precvičíte angličtinu:

Vedeli ste, že “pillow” je vankúš na spanie, ale dekoračný vankúš sa v angličtine nazýva “cushion”? Aj takéto rozdiely sa naučíte na anglickej verzii eshopu IKEA + načerpáte inšpiráciu pre váš domov.

Zahrajte sa anglickú hru

Jednoduchá hra s konverzačnými otázkami, na ktoré si môžete odpovedať sami i s kamarátmi. Skúste konverzáciu rozvinúť a pýtajte sa doplňujúce otázky.

Ako si precvičíte angličtinu:

Okrem toho, že sa naučíte nové anglické slovíčka ako “skinny-dipping” či “quirk”, táto hra vám pomôže osmeliť sa v anglickej konverzácii. Túto anglickú hru vytvorili baby z projektu Digitálni lektoři, a vy si ju na tejto stránke môžete zahrať tiež.

Zacvičte si jógu po anglicky

Veľmi rada si doma občas pustím jógové video a urobím si počas dňa malú prestávku na strečing. Keď som zistila, že to majú moje študentky rovnako, úloha bola na svete: Zacvičte si jógu po anglicky.

Ako si precvičíte angličtinu:

Spojenie obrazu a hovoreného slova či textu vám pomôže pochopiť, o aký cvik sa jedná aj bez toho, aby ste rozumeli každému slovíčku. Po pár videách zistíte, že viete, že “downward dog” je pozícia psa tvárou dole. 

Moje obľúbené workoutové a jógové youtube kanály v angličtine sú: Yoga With Adriene, Mady Morrison, Pamela Reif

Sledujte Instagramové účty v angličtine

Využite čas na Instagrame zmysluplne a obklopte sa anglickými videami a krátkymi článkami o vašich obľúbených témach. Všimnite si, aké výrazy ľudia používajú a pokojne si ich zapíšte do svojich poznámok.

Ako si precvičíte angličtinu:

Stretneme sa veľa užitočnými anglickými frázami a slovíčkami, obklopíte sa rôznymi prízvukmi, potrénujete čítanie aj počúvanie v angličtine.

Moje obľúbené Intagramové účty v angličtine sú: Mel Robbins (motivácia), Danielle Canty (business), Sarah’s Day (lifestyle).

Dúfam, že vám niektoré z týchto tipov pomôžu osmeliť sa v angličtine a urobiť z nej súčasť svojho bežného života. Budem sa tešiť na každú spätnú väzbu a vaše postrehy či vlastné skúsenosti. Môžete mi napísať napríklad na mojom Instagrame.

Alexandra Pilečková
Študenti o mne hovoria, že som trpezlivá a mám vynikajúci spôsob výučby. Ja o sebe hovorím, že robím, čo milujem a robím to najlepšie, ako viem.

Úvod do anglickej gramatiky
pre začiatočníkov I Ebook zdarma

Prehľadný ebook pre začiatočníkov, ktorí sa boja anglickej konverzácie. Vysvetlím vám ako používať slovesá, skladať slovosled aj tvoriť otázky. Okrem ebooku získate tipy pre vašu angličtinu 1x do mesiaca.