Ako prekonať strach z rozprávania v angličtine – Rozhovor s jazykovou koučkou

Ako prekonať strach z rozprávania v angličtine

Nedávno som pre môj nový videokurz robila rozhovor s jazykovou koučkou Jankou Grežovou, aby sme vám poradili, ako prekonať strach z rozprávania v angličtine a zvládať anglickú konverzáciu s radosťou a bez stresu.

Toto sú 3 hlavné veci, s ktorými je potrebné pracovať, aby ste prekonali strach z anglickej konverzácie:

1. Zistite, odkiaľ sa váš strach z rozprávania berie.

Nebojte sa ísť do hĺbky a zamyslite sa, či vás náhodou v angličtine nebrzdia obavy, čo si o vás ľudia pomyslia, keď vás budú počuť rozprávať po anglicky. Alebo je to možno nepríjemná skúsenosť zo školských hodín angličtiny, perfekcionizmus či strach ktorý vás doháňa k tomu, že ak nemáte rozprávať 100% správne, tak to radšej neskúsite vôbec. 

Keď budete vedieť, prečo cítite taký obrovský strach a stres, ľahšie sa vám bude s nimi pracovať. Je ťažké pracovať na niečom, keď poriadne neviete, čo to je.

2. Preprogramujte sa.

Viem, nie je to ľahké. Z vlastnej skúsenosti vám však môžem povedať, že postupne sa to dá. Dýchajte a venujte pozornosť svojim myšlienkam. Ak sa vám v mysli objavujú myšlienky ako angličtina mi nikdy nešla, nie som talent na jazyky alebo ja sa to nikdy nenaučím, skúste si ich zvedomiť, zastaviť a nahradiť inými presvedčeniami, ktoré vám budú na osoh.

Radšej si napríklad opakujte toto: učenie je proces, chyby sú príležitosťou naučiť sa niečo nové alebo snažím sa najlepšie ako viem a robím pokrok.

3. Budujte svoje schopnosti.

Kľúč k budovaniu sebavedomia? Budovanie schopností. Vedomie, že sa naozaj snažíte najlepšie ako viete a postupne pracujete na svojich schopnostiach vám dodá pokoj na duši a spolu s vašimi schopnosťami bude rásť aj vaše sebavedomie.

Najprv prekonáte stres v komunikácii so mnou, o pár mesiacov sa osmelíte aj na dovolenke či so zahraničným klientom a možno sa raz budete dokonca cítiť ako moja študentka Lucka: Vďaka Alex som zistila, že rozhovoru v angličtine sa netreba báť. 

PS: Nemusíte byť na to sami ❤️

S jazykovou koučkou Jankou Grežovou sme pre vás natočili 40-min rozhovor na tému Ako prekonať strach z rozprávania, ktorý si môžete vypočuť v mojom videokurze pre začiatočníkov. Viac informácií TU.

Takisto vám odporúčam Jankin ebook a herohero komunitu, kde vám poradí tipy ako sa efektívne učiť alebo ako zvládnuť stres z rozprávania. Viac informácií TUTU.

Alexandra Pilečková
Študenti o mne hovoria, že som trpezlivá a mám vynikajúci spôsob výučby. Ja o sebe hovorím, že robím, čo milujem a robím to najlepšie, ako viem.

5 krokov k úspešnej anglickej konverzácii

Nemusíte čakať na dokonalú angličtinu, na to, aby ste po anglicky začali hovoriť. Naučte sa základy angličtiny a začnite ich v praxi používať hneď.  V mojom ebooku sa naučíte ako.

Prevediem vás 5 základnými krokmi, ktoré potrebujete vedieť, aby ste zvládli anglickú konverzáciu aj ako úplní začiatočníci.