Môj príbeh

Teší ma, ja som Alex.
Cestovateľka, minimalistka a večná optimistka.

Angličtina na dovolenku

Moje prvé dobrodružstvo

Do Londýna som prvýkrat vycestovala hneď po maturite. Mala som vtedy pocit, že mi angličtina otvára dvere možností a že s ňou ide všetko ľahšie. Úprimne? Mám ho dodnes.

V Londýne som prvýkrát mala možnosť angličtinu poriadne využiť. Doteraz si pamätám, akú som mala radosť zakaždým, keď som rozumela hláseniu v metre alebo si pozrela britskú show Bake Off.

Z letiska rovno do školy

Tak vyzeral môj prvý semester na Univerzite Tomáša Bati v Zlíne. Študovala som Anglický jazyk pre manažérsku prax, naplno sa venovala angličtine, ekonómii a neskôr aj marketingu. Organizovala som eventy, pracovala pre študentskú organizáciu Erasmus Student Network a medzi ľuďmi som sa cítila ako ryba vo vode.

Erasmus a štúdium v zahraničí

Spoznávanie sveta ma natoľko uchvátilo, že som do zahraničia vycestovala niekoľkokrát. Precestovala som Európu, pol roka študovala v Nemecku a neskôr aj na University of Malaya v Kuala Lumpur.

Moji prví študenti

Po návrate z Nemecka som prvýkrát začala uvažovať o výuke angličtiny, pretože som chcela pomôcť iným ľuďom, aby mohli cestovať, študovať a pracovať v zahraničí tak ako ja. Niekoľko rokov som popri štúdiu učila dospelých študentov. Pracovala som v jazykovej škole zameranej na konverzácie. Pol roka som stážovala aj na základnej škole v Španielsku, kde som učila deti po anglicky.

Z koníčka práca

V roku 2021 som sa rozhodla posunúť sa vo svojej práci ďalej a začala som v oblasti vzdelávania podnikať. Momentálne sa venujem najmä súkromným lekciám angličtiny a videokurzu pre začiatočníkov. Snažím sa ľudí nielen učiť, ale aj podporovať a dodávať im sebadôveru. Milujem, keď vidím, ako mi študenti rastú pred očami a ako ich angličtina baví.

Angličtina s Alex

PS: Ste tu noví? Stiahnite si môj ebook zdarma alebo si so mnou precvičte angličtinu v mojom pracovnom zošite.