Overené tipy ako sa učiť anglické slovíčka. Vyhnite sa mojim chybám.

anglické slovíčka

Chcete vedieť, ako som sa kedysi anglické slovíčka učila ja? V slovníku som si rukou zakryla jeden stĺpček slovíčok a prekladala ich. Keďže na hodinách sa skôr písalo než hovorilo, slovíčka som sa učila tak, ako boli písané a nie tak, ako sa správne vyslovujú. Navyše som sa ich učila rýchlo a nedôkladne, len aby som dobre napísala písomku.

A to bola chyba.

Svojmu mladšiemu ja by som poradila učiť sa inak. 

Dnes sa o tieto tipy podelím aj s vami:

Učte sa pomaly a v kontexte.

Môj tip číslo jedna je vyhnúť sa chybe, ktorú som sama kedysi robila. Nebifľujte sa anglické slovíčka rýchlo, nárazovo a bez kontextu len kvôli hodine alebo písomke. Doprajte si čas, pokoj a postupujte vytrvalo po malých krôčikoch.

Zistite, aký ste študijný typ.

Pamätáte si viac, keď si učivo prečítate, vypočujete alebo si sami napíšete poznámky a potom si všetko nahlas zopakujete? Zistite, čo vám vyhovuje najviac a učte sa po svojom. Správny štýl vám pomôže učiť sa anglické slovíčka efektívnejšie.

Robte to, čo vás baví.

Namiesto nudného bifľovania siahnite po aktivitách, ktoré sú pre vás zábavné a príjemné. Či už radi pozeráte makeup tutoriály alebo hokejové zápasy, vymeňte svoje slovenské materiály za anglické. Veľa anglických slovíčok určite pochopíte z kontextu a tie nové sa vám so záujmom budú zapamätávať oveľa ľahšie.

Všímajte si anglické nápisy vo svojom okolí.

O tento tip sa so mnou podelili moje študentky. Čítajú všetko, čo im príde pod ruku – od obalu zubnej pasty až po informačnú tabuľu pre turistov v ich meste. Anglické slovíčka sú v kontexte a navyše je pri nich často napísaný aj preklad, takže si hneď môžete overiť či ste text správne pochopili. Takisto venujte pozornosť dvojjazyčným hláseniam vo vlaku či na stanici. Naučíte sa napríklad, že platform je nástupište.

Trénujte nielen pravopis, ale aj výslovnosť anglických slovíčok.

Zaspievajte si karaoke, počúvajte audionahrávky, precvičujte s appkou ELSA Speak alebo sa hrajte anglické online hry. Namiešajte si správny mix cvičení, pri ktorých budete precvičovať anglické slovíčka. Učte sa nahlas a nahlas opakujte aj výslovnosť slovíčok. 

Extra tip: Nové anglické slovíčka používajte tak často, ako sa len dá. Ak si nemáte s kým pokecať po anglicky, napíšte mi správu a zarezervujte si súkromnú hodinu. Dáme si spolu online kávu a porozprávame sa alebo si zahráme hru.

Alexandra Pilečková
Študenti o mne hovoria, že som trpezlivá a mám vynikajúci spôsob výučby. Ja o sebe hovorím, že robím, čo milujem a robím to najlepšie, ako viem.

Úvod do anglickej gramatiky
pre začiatočníkov I Ebook zdarma

Prehľadný ebook pre začiatočníkov, ktorí sa boja anglickej konverzácie. Vysvetlím vám ako používať slovesá, skladať slovosled aj tvoriť otázky. Okrem ebooku získate tipy pre vašu angličtinu 1x do mesiaca.