Mýtus alebo fakt: Treba na štúdium cudzích jazykov talent?

Angličtina s Alex

Ak niekto vie jazyk, je to preto, že má naň talent. Myslíte si to tiež? Prečítajte si Tinkin príbeh a zistite, ako sama prekonala tento mýtus.

Na základnej aj strednej škole som mala nemčinu, angličtina bol môj druhý jazyk. Myslela som si, že ak niekto vie jazyk má naňho talent, pretože mne teda jazyky moc nešli. Nie je to však pravda, na jazyk naozaj nie je potrebný talent.

Chce to odhodlanie. Správny prístup. Motiváciu. Dobrého učiteľa. Lektora, ktorý vám vysvetlí všetko, čomu nerozumiete a nebude sa na vás pozerať ako na mimozemšťana. Musíte si s ním sadnúť. Ladiť. Odhodiť hanblivosť do kúta. Váš lektor je tu pre vás, aby vám veci vysvetlil a pomohol vám posunúť sa vpred. Nezabudnite, že váš posun, je aj jeho posun.

Mne osobne v zlepšení angličtiny okrem konverzácií pomohlo aj karaoke, pretože klasický odposluch z CD neznesiem. Ďalej aj seriály v angličtine s titulkami, ešte lepšie s anglickými titulkami. Síce z deja pochopím asi polovicu, ale nevadí. Dôležité je, že angličtinu počúvate a vidíte aj text. Niečo si z toho určite zapamätáte.

Smelo sa pustite do učenia. Nebuďte na seba príliš prísni. A hlavne, tešte sa z každého malého kroku, ktorý urobíte.

Za zdieľanie tejto skúsenosti a skvelé hodiny ďakujem Tinke (@santikreativ)

Alexandra Pilečková
Študenti o mne hovoria, že som trpezlivá a mám vynikajúci spôsob výučby. Ja o sebe hovorím, že robím, čo milujem a robím to najlepšie, ako viem.

Úvod do anglickej gramatiky
pre začiatočníkov I Ebook zdarma

Prehľadný ebook pre začiatočníkov, ktorí sa boja anglickej konverzácie. Vysvetlím vám ako používať slovesá, skladať slovosled aj tvoriť otázky. Okrem ebooku získate tipy pre vašu angličtinu 1x do mesiaca.