Čo navštíviť v Edinburghu? Toto sú moje TOP 3 obľúbené miesta, ktoré sa oplatí vidieť.

Edinburgh

Edinburgh je mesto, ktoré ma vždy privítalo upršaným a chladným počasím. Napriek tomu je to jedno z mojich obľúbených miest, kam sa vždy rada vraciam. Viem, že mnohí z vás chcú Edinburgh tiež navštíviť, preto som pre vás napísala tento článok s mojimi odporúčaniami na tie najlepšie miesta.

Arthur’s Seat – prechádzka za krásnym výhľadom

Nenáročná prechádza na kopec nad mestom, ktorý vám ponúkne krásne panoramatické výhľady na Edinburgh. Takisto sa sem môžete vybrať pozrieť si východ či západ slnka.

Z centra mesta vám to až na vrchol Arthur’s Seat bude trvať približne hodinku. Začať môžete v časti mesta Holyrood a odtiaľ sa vybrať cez Salisbury Crags až hore.

Vstup: zdarma, celoročne. Viac informácií (v angličtine) nájdete TU.

Extra tip: Obujte si pevnú obuv a vezmite si na seba niečo teplé, na vrchole dosť fúka.

National Museum of Scotland – dávka histórie i umenia

Edinburgh je plný úžasných múzeí a galérií, ja som ako prvé navštívila Národné múzeum Škótska. Sídli v krásnych priestoroch, v ktorých nájdete zbierky o kultúre, umení, dizajne, vede i histórii Škótska. Múzeum má niekoľko poschodí, nachádza sa tam aj kaviareň, kde si môžete počas návštevy oddýchnuť.

Vstup: zdarma, každý deň od 10.00 do 17.00. Viac informácií (v angličtine) nájdete TU.

Extra tip: Nezabudnite sa výťahom vyviezť až na 7. poschodie. Nájdete tam terasu na streche, z ktorej sa vám naskytne skvelý výhľad na Edinburgh.

Heads & Tales – príjemný bar a ochutnávka Edinburgh Gin

Na záver to najlepšie, pretože Edinburgh Gin je proste moja srdcovka. V Heads & Tales ochutnáte kvalitný gin a likéry, ktoré chutia vynikajúco samé aj namiešané v drinku. V bare za sklom si môžete obzrieť destilačné prístroje Caledonia a Flora a zároveň si vychutnať koktejl alebo skúsiť tzv. gin flight – mini ochutnávka troch ginov s tonikom a citrónom, grepom, pomarančom či zázvorom.

Tento rok sme s kamoškou objavili Distillery Tasting Experience – poriadne náučnú a zábavnú prehliadku, ktorej súčasťou bol výklad o výrobe a histórii ginu. Na záver nás čakala ochutnávka štyroch druhov ginu a jedného likéru. Rozhodne odporúčam najmä pokročilejším študentom angličtiny, bolo to naozaj skvelé.

Vstup: do baru zdarma; platíte, čo vypijete :)) prehliadka a ochutnávka stojí 25 libier

Extra tip: Ak chcete navštíviť Edinburgh, no bojíte sa, že sa nedorozumiete, pribaľte si na cesty online kurz angličtiny na dovolenku. Pripraví vás na najčastejšie situácie na letisku, v hoteli, reštaurácii a pri návšteve mesta. Kurz nájdete na tejto stránke.

Zaujíma vás viac? Napíšte mi správu, rada vám poradím ďalšie tipy na krásne miesta či dobré jedlo.

Enjoy your trip! :)

Alexandra Pilečková
Študenti o mne hovoria, že som trpezlivá a mám vynikajúci spôsob výučby. Ja o sebe hovorím, že robím, čo milujem a robím to najlepšie, ako viem.

Úvod do anglickej gramatiky
pre začiatočníkov I Ebook zdarma

Prehľadný ebook pre začiatočníkov, ktorí sa boja anglickej konverzácie. Vysvetlím vám ako používať slovesá, skladať slovosled aj tvoriť otázky. Okrem ebooku získate tipy pre vašu angličtinu 1x do mesiaca.